Trasa turystyczna

Kompleks kopalniany składa się z wyrobiska o całkowitej długości 37 km, w tym 20 sztolni, a także 3 szyby o głębokościach 83-150 m. Udostępniona do zwiedzania sztolnia nr 18 znajduje się ok. 800 metrów od centralnego parkingu w Kletnie, przy drodze łączącej Kletno z Sieną. Stanowi ją wyodrębniony system wyrobisk znajdujący się w północno-wschodniej, najwyżej położonej części kopalni; jej wlot znajduje się na wysokości 773 m n.p.m.

Chodnikami zwiedzający przechodzą trasę o długości ok. 400 m, oglądając atrakcyjne wystąpienia miejscowych minerałów (fluoryt, kwarc i inne) oraz szereg specjalnych ekspozycji. Wyjście znajduje się w miejscu byłego wlotu sztolni. Chodnik posiada szerokość 1,5 – 2 metry, wysokość od 1,7 do ponad 2 metrów. Temperatura wewnątrz wynosi około +7° C. Sztolnia jest całkowicie bezpieczna pod względem promieniowania radioaktywnego.

  • podczas zwiedzania zapewniamy fachową opiekę przewodnika,
  • czas zwiedzania około 40-45 minut,
  • bezpłatny parking – dla pojazdów do 5 ton (dla samochodów powyżej 5 ton polecamy najtańszy parking przy restauracji Biker,s Choice) i miejsce na rozpalenie ogniska.

ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA TRASY TURYSTYCZNEJ

sztolnia jest czynna przez cały rok:
w godzinach 9.00-17.00
bilety w cenie:
18 zł normalne i 15 zł ulgowe

OFERUJEMY 20% ZNIŻKI NA BILETY DLA RODZIN Z „KARTĄ DUŻEJ RODZINY”.

WYCHOWANKOWIE PLACÓWEK OPIEKUŃCZYCH (DOMY DZIECKA) PŁACĄ TYLKO 1 ZŁ.

POBIERZ ULOTKI INFORMACYJNE

ulotka-en    ulotka-pl

Podziemna Trasa Turystyczno – Edukacyjna w Starej Kopalni Uranu w Kletnie. Kopalnia znajduje się w miejscowości KLETNO 40.

Podziemna Trasa Turystyczno – Edukacyjna w Starej Kopalni Uranu w Kletnie

Podziemna Trasa Turystyczno – Edukacyjna w Starej Kopalni Uranu w Kletnie

Kopalnia znajduje się w miejscowości KLETNO 40.

tel.kom. +48 601 889 243